Straight Through my...memory

1. listopadu 2009 v 20:52 | Cestakrve |  STM...
Kate získává nové přátele. I když jsou dost nebezpeční, pro ní jsou to jediní přátelé, které má.
Aktualizace: 15. 6. 2011

Když se Katie konečně probrala a unaveně se rozhlédla, seděl u ní jenom Brian.
"Co to proboha bylo? Kde to jsem?" snažila se posadit, ale mladý upír jí znovu uložil do postele a starostlivě přikryl peřinou.
"Vážně se moc omlouvám. On se Alex někdy neumí ovládat. Nechtěl ti vážně ublížit" mluvil s hlavou kajícně skloněnou.
Katie se s jeho pomocí mermomocí posadila, opřela se do polštářů a pak jí došlo, co vlastně ten Alex udělal, a sáhla si celá vyděšená na ruku. Paži měla mistrovsky zavázanou čistým obvazem. Pak se podívala na sebe. Byla čistá a na sobě měla jenom dlouhou košili. Začervenala se, když si uvědomila, co s ní museli ti muži dělat, než jí dopravili do postele.
Brian, sedící stále vedle ní, se sladce usmál a pohladil jí po ruce. "Nikdo už ti neublíží, byl to jenom takový zkrat. Doufám, že se nebojíš."když Katie zakroutila hlavou, pokračoval "Chtěl bych, aby ses u nás uzdravila. Byla jsi ošklivě zraněná a značně pohublá. Ale to dáme do pořádku, Howie je skvělý kuchař." Zazubil se. Katie udivovalo, že teď byly jeho oči studánkově modré a zuby měl jako asi každá hvězda bílé a rovné. Žádné dlouhé špičáky neměl. Byla z toho všeho trochu vyvedená z míry. Z dřívějška si pamatovala, že pár dívek milovalo jednu skupinu, kterou ona ale vůbec neznala, věděla jen, že si říkají Backstreet Boys. Byli to tak sladcí kluci, že o ně nejevila žádný zájem. Teď si ale uvědomovala, že tahle čtveřice upírů jsou vlastně jedni a ti samí, jen o pár let starší. Už dlouho je neviděla, od té doby, co je na ulici.
"Ještě si odpočiň. Potřebuješ to." Díval se na ni celou dobu ten usměvavý anděl, poplácal jí jemně po hřbetu ruky a nechal jí o samotě v krásném pokoji.
Odpoledne jí na chvíli pustili z postele, aby se prošla po velkém hotelovém apartmá a mohla s nimi trochu pojíst. Divila se, že jakožto upíři jedí normální lidské jídlo.
Dlouho jí to vrtalo hlavou, tak se druhý den ráno vydala vyzpovídat prvního člověka - nebo upíra, kterého uvidí.
Do cesty se jí připletl Nick, vysoký mladý muž s šibalskýma modrýma očima.
"Musím s tebou mluvit. Hned." nečekala na jeho reakci a vzala ho na gauč před televizi. "Nejdřív mi objasni, že jste vážně ti, které si myslím," odpověděl jí kývnutím. "potom mi řekni…"zarazila se a podezřívavě si změřila toho nevinně se tvářícího muže před sebou. Jakmile se na něj podívala, potutelně se usmál, Katie znejistěla a pak se jí rozsvítilo.
"Ty mi čteš myšlenky, přiznej to!" vyhrkla.
Jeho odpovědí byl jen širší úsměv.
"Nevěřím!" plácla se do kolen "na jaké číslo právě myslím?" snažila se ho nachytat.
Nick se přestal usmívat a chvíli se soustředil. "Dvaadvacet." řekl zastřeným hlasem.
Katie byla víc než vyvedena z míry. Musela se postavit a přecházela po pokoji.
"Neboj se," otočil se k ní Nick "pokud nechceš, číst ti je nebudu." jeho pohled ale naznačoval pravý opak.
Katie se na něj zašklebila, když tu přišel zbytek skupiny.
"Tak se ukaž." přiskočil k ní Brian a chytil jí za rameno. Jeho velké starostlivé oči se na vteřinku zamlžily. Všichni se na svého přítele zadívali. Když dívku pustil a zamrkal, oči mu zase modře zasvítily.
"Ne, ještě nejsi v nejlepší formě. Jdi si na chvíli lehnout a já ti přinesu jídlo." Odstrkal jí za dveře do jejího pokoje za Katiných protestů a šel do kuchyně. Ostatní se na sebe podívali a pokrčili rameny.
Katie si v pokoji dupla, ale musela uznat, že má Brian pravdu, opravdu se jí ještě trochu motala hlava, a tak si lehla. Byli na ní tak příjemní, že se jich přestala úplně bát a byla u nich jako doma.
Za pár hodin Briana dokázali kluci přemluvit a Katie mohla jít pomoct v kuchyni při vaření. Howie právě připravoval něco speciálního a ona se mu tam ochotně motala. Připadala si mezi nimi jako ve své vlastní rodině. Tihle čtyři dospělí muži jí vzali pod ochranná křídla a chovali se k ní jako k princezně a ona z nich měla od začátku respekt. Ale nějakým zvráceným způsobem jí jako temná stvoření připadali přitažlivější, než ve svých normálních lidských podobách.
Zrovna, když krájela cibuli, k ní Howie zezadu přistoupil. "Jde ti to dobře." zašeptal jí u ucha. Katie se ho strašně lekla, nikdy necítila hezkého muže tak blízko u sebe a jakmile cukla instinktivně rukama, pořezala se nožem na měkké části dlaně.
Howie si jí k sobě hned otočil a zkoumal zranění. "Omlouvám se, nechtěl sem tě tak polekat."
Prohlédl dlouhou nehlubokou ránu, ze které ale vytékal pramínek krve, a šel pro náplast a něco na vyčištění.
Když se vrátil a zahlédl, jak Katie sedí na židli, v klíně krvavou dlaň, cosi se v něm pohnulo, ale úspěšně to potlačil.
"Strašně to štípe." Fňukala Katie a strčila mu svou ruku pod nos.
Jakmile How ucítil ostrou kovovou vůni krve tak blízko, jeho druhé smysly přebraly vládu. Hnědé oči se mu přelily do dvou řeřavě rudých, zpod rtů vyjely dva dlouhé bílé špičáky a vrhl se na Katinu ruku. Katie se mu snažila ucuknout, ale Howie byl rychlejší. Sevřel její zápěstí silným stiskem, po kterém jí ještě pár dní později zůstaly otisky, a lačně přitiskl rty na ránu na její ruce.
Nebolelo to ani zdaleka tak moc jako kousnutí od Alexe, ale i tak to pro Kate nebylo příjemné a snažila se ho od sebe odstrčit, kopala a bušila do Howa, co jí síly stačily, ale upír se nehodlal jen tak pustit. Jak hladově sál její krev z dlaně, ucítila horké pálení v dlani v místech, kde byly Howieho zuby zaryté v ráně.
Její křik přivolal Alexe, který seděl v obývacím pokoji. Jakmile zhodnotil situaci, rozeběhl se za ostatními. "Pusť Howie, to bolí! Přestaň!"strkala rukou do jeho čela, dokud nepřiběhl Nick s Brianem a Alexem v závěsu a ihned strčil zdivočelému příteli pod nos pár hořce vonících lístků.
Kluci Howieho chytili pod rameny. How se s nimi chvíli pral, než ucítil vůni. Odtáhl se, zamrkal a zaúpěl "Moje hlava!" padl klukům do náručí, chytil se za bolavé spánky, šeptl krátkou omluvu a za pomoci Briana se odplížil do svého pokoje.

"Co to bylo? Stalo se mu něco?" strachovala se o jeho zdraví Katie, ale Nick jí uklidnil. "Nemusíš se bát, Howie hold jen těžko snáší pach máty peprné, stejně jako my ostatní." zubil se a vyměnil si s Alexem veselé úsměvy.
"Máta?" kdyby neseděla, sedla by si z toho na zadek. "Takže vás dokáže uklidnit obyčejná máta peprná?" nemohla tomu uvěřit a začala se smát, když v prstech mnula lístky téhle bylinky, které jí dal Nick do ruky, a čichala jeho pálivou vůni. Vzpomněla si, že téhle drobné rostlince se daří ve slunném vchodu do apartmánu.
"Jo, je to přesně tahle rostlinka" rozmluvil se Nick a pak si všiml, jak zle se na něj Katie dívá, zatímco jí ovazoval dlaň. "Já vim, nečíst" schoval hlavu mezi ramena.
Brian se pustil do přípravy jídla, které Katie s Howem rozdělali a Alex si k jejich schovance vlídně přisedl. Chvíli se vedle něj cítila nesvá, ale když se s ní začal nezávazně bavit, uvolnila se a užívala si rozhovor.
"Aspoň teď už víš, proč nás nikdy neuvidíš bez žvýkačky v puse, když jsme mezi lidmi" mrkl na ní a Katie se na něj chápavě usmála.
Teď, když už o sobě řekli kluci všechno, začala Katie vyprávět svůj příběh. "Moji rodiče před lety zemřeli, a tak jsem se dostala do sirotčince. Bylo to nejhorších devět let, které jsem mohla zažít. No a pak, když bylo jasné, že si takhle velkou nezvedenou holku nikdo domů neodvede, utekla jsem pryč. Přespávala jsem týdny pod mostem, než jsem vás čtyři zahlédla vycházet z jednoho klubu." při téhle vzpomínce se začervenala a kluci se k ní naklonili blíž. "Připadali jste mi skoro až neskuteční a chtěla jsem vás hledat, no a pak nastala ta nepříjemná situace v parku." ještě mimoděk si sáhla na ovázanou paži a Alex se studem odvrátil zády.
"Takže jsi takový malý vyděděnec." přisedl si k nim ke stolu Brian a vzal jí kolem ramen. Katie se k němu zoufale přitulila a on jí něžně choval v objetí. Všichni čtyři se na sebe podívali a poznali, co si ten druhý myslí a jako jeden se začali usmívat.
"A víš ty co?" pustil jí Brian a zadíval se na její uplakanou tvář a otřel jí hřbetem ruky slzy. "Nechtěla bys být naše? Teda jako myslím, že bychom si tě přivlastnili."
Katie se rozzářily oči a padla Brianovi kolem krku. Nick zabručel cosi o registrovaném partnerství a životu na hromádce a dostal za to od Alexe pořádný žďuchanec do žeber, až v něm hrklo.
Bylo rozhodnuto. Katie dostala vlastní pokoj v jejich apartmá v hotelu a společně s Alexem si došla nakoupit oblečení, které už tak moc potřebovala. Prozatím měla na sobě Nickovy kalhoty, Howieho tričko a Brianovy nejmilejší boty, které jí s těžkým srdcem daroval. Když kluci později podotkli, že všechny Brianovy boty jsou jeho nejmilejší, byla Katie klidnější.
Po pár dnech a dvou koncertech ve městě se skupina začínala balit na cestu dál. Katie byla smutná, že musí opouštět město svého dětství, ale na druhou stranu nechtěla být zase sama, a tak se všichni vydali na letiště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama